Odomknite s nami hrad

Odomknite s nami hrad

Považské múzeum v Žiline pripravuje na nedeľu 1. mája 2016 slávnostné otvorenie hradu Strečno. Podujatie začína o 9. hodine.

Súčasťou slávnostného otvorenia budú delostrelecké salvy, pripravené sú hradné dobové hry pre malých a veľkých, stredoveká kuchyňa, ochutnávka bylinkových čajov a predaj domáceho chleba.

Hradom bude v tento deň sprevádzať Žofia Bosniaková, ktorá rozpovie svoj životný príbeh. Návštevníci sa z neho dozvedia či sú pravdivé klebety o jej manželovi a jeho nevere.

Program v podhradí na Paseke začne o 13. hodine. Vystúpia v ňom Folklórny súbor Rovňan z Veľkého Rovného a v rámci cezhraničnej spolupráce Detský folklórny súbor “Jaworki” z Poľska.

Súčasťou prehliadky hradu je aj výstava Fascinujúce cicavce, ktorá na jednom mieste a zblízka ponúka nevšednú možnosť vidieť v najmenšom rozlíšení až 22 druhov cicavcov. S využitím moderných spôsobov inštalácie vytvára autentickú atmosféru prostredia, v ktorom naše cicavce skutočne žijú. Výstavu je možné vidieť do 23. júna 2016.

Podujatie organizuje Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

NEDEĽA 1. mája 2016
OTVÁRACIE HODINY: 9.00 – 18.00 hod. (posledný vstup o 17.00 hod.)

VSTUPNÉ:
základné: 5 €,
zľavnené (deti od 6 do 15 rokov, študenti, dôchodcovia, ŤZP): 3 €, skupinové zájazdy – materské školy: 0,50 € / os.,
rodinné (2 rodičia a 2 deti od 6 do 15 rokov): 13 €,
deti do 6 rokov: bezplatne,
pedagogický dozor nad 15 osôb a vedúci zájazdov: bezplatne,
skupina dospelých nad 20 osôb: zľava 10%.pridané: 21.04.2016,

ikona

Samospráva

Združenie miest a obcí - región Turiec je dobrovoľným, záujmovým, na politických stranách a hnutiach nezávislým združením miest a obcí regiónu Turiec. Hlavným cieľom združenia je najmä chrániť zákonné práva a záujmy miest a obcí, aktívne ovplyvňovať rozvoj ich samosprávnych funkcii, zjednocovať postup obcí pri vykonávaní im zverených úloh.

ikona

Aktuality

Aktuálne akcie v obciach a akcie organizované samosprávou ZMOT. Aktuality samosprávy ZMOTu.

Kontakt

Združenie miest a obcí - región Turiec (ZMOT)
Nám. S.H. Vajanského 1
03601 Martin
Tel.: 0918391854
e-mail: rvc@rvcmartin.sk